Budowa ulicy Legionów Polskich oraz przebudowa ulicy Zaborowskiej i Piłsudskiego – galeria zdjęć

Widoczne już są postępy prac przy budowie ulicy Legionów Polskich oraz przebudowie ulicy Zaborowskiej i Piłsudskiego.
Planowana konstrukcja nawierzchni to drogi jednojezdniowe, dwupasmowe, dwukierunkowe o nawierzchni bitumicznej. Wzdłuż jezdni zaprojektowano chodniki dla ruchu pieszego, w znacznej części oddzielone od jezdni pasem zieleni. Projekt przewiduje także budowę drogi rowerowej o nawierzchni z betonu asfaltowego, która przy rondzie gen. Józefa Hallera zostanie włączona do sieci ścieżek rowerowych na terenie miasta.
Skrzyżowanie ulic Legionów Polskich, Marii Zaborowskiej i Andrzeja Zauchy zaprojektowano w postaci małego ronda. Przy ulicach będących przedmiotem inwestycji powstaną również zjazdy publiczne z kostki brukowej oraz miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Zaplanowano dodatkowe rozwiązania dla osób niedowidzących i niewidomych – przy krawędzi chodników na przejściach dla pieszych oraz peronów przystankowych zastosowany zostanie rząd płytek z wypustkami tzw. płytek brajlowskich.
Ponadto zostanie wykonane odwodnienie, budowa kanału technologicznego oraz wykonane zostanie oświetlenie uliczne typu LED.
Prace drogowe na ul. Zaborowskiej i Legionów Polskich wykonywane są przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EGIDA Sp. z o.o. Wszystkie zaplanowane roboty w ramach tej inwestycji, powinny zakończyć się w terminie do 31 lipca 2020 r. Inwestycja współfinansowana jest ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2019. Wysokość dofinansowania na budowę ul. Legionów Polskich i przebudowę ul. Zaborowskiej wynosi 3.046.290,00 zł, co stanowi 50% kosztów inwestycji.

W miniony poniedziałek, 3 lutego br. rozpoczęła się także przebudowa ulicy Piłsudskiego, w ramach której przede wszystkim nastąpi wymiana będących w bardzo złym stanie nawierzchni jezdni oraz wyodrębnienie ciągów rowerowych i pieszych.
Wydzielenie drogi rowerowej wraz z wyznaczeniem przejazdów przez jezdnie pozwoli stworzyć bezpośrednie, bezpieczne i funkcjonalne połączenie istniejących i projektowanych osiedli mieszkaniowych i pozostałych terenów inwestycyjnych z węzłem rowerowym wchodzącym w skład plnowanego węzła transportowego.
Zaplanowano demontaż istniejącego niespełniającego norm oświetlenia ulicznego i montaż nowego, energooszczędnego, zapewniającego właściwy i równomierny rozkład i natężenie światła dla wszystkich użytkowników.
Biorąc pod uwagę fakt, iż ul. Piłsudskiego wraz z aktualnie realizowaną inwestycją, stworzą spójną ramę komunikacyjną, staną się alternatywnym połączeniem największego i wciąż rozwijającego się osiedla Niepodległości z centrum Słupska.
Wykonawcą robót drogowych na ul. Piłsudskiego jest firma Strabag Sp. z o. o. Wszystkie zaplanowane roboty w ramach tej inwestycji, powinny zakończyć się w terminie do 31 sierpnia 2020 r.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych – edycja 2019. Wysokość dofinansowania na przebudowę ul. Piłsudskiego wynosi 2.742.365,00 zł. W przypadku tej inwestycji, stanowi to 50% niezbędnych kosztów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z postępów prac drogowych.

ul. Legionów Polskich
ul. Legionów Polskich
ul. Legionów Polskich
ul. Piłsudskiego
ul. Piłsudskiego
ul. Piłsudskiego
ul. Zaborowskiej
ul. Zaborowskiej
ul. Zaborowskiej

from Słupsk https://ift.tt/2Sd4beg
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.