XXII Ranking Liceów i Techników „Perspektywy 2020”

29 stycznia br. w Ratuszu odbyło się spotkanie władz miasta z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, wyróżnionych w XXII Ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników „Perspektywy 2020”. Gości powitała Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska wraz z Panią Martą Makuch – Pierwszym Zastępcą Prezydenta Miasta Słupska oraz Panem Markiem Golińskim – Drugim Zastępcą Prezydenta Miasta Słupska. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Małgorzata Lenart – Przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Słupsku oraz Pani Anna Sadlak – Dyrektor Wydziału Edukacji.

Powyższa uroczystość była okazją do złożenia gratulacji i podziękowań dyrektorom szkół i uczniom za zaangażowanie i efektywną pracę na rzecz stałego podnoszenia jakości pracy słupskich szkół.

W Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2020, w którym licea zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz z przedmiotów dodatkowych:

  • tytuł „Złotej Szkoły 2020” zdobyło: I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku. II LO zdobyło także tytuł „Złotej Szkoły 2020” w Rankingu Szkół Olimpijskich 2020,

  • tytuł „Srebrnej Szkoły 2020” otrzymało V Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Słupsku.

W Rankingu Techników 2020, w którym technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów: sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego:

  • tytuł „Złotej Szkoły 2020” zdobyło: Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Słupsku oraz Technikum w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku,

  • tytuł „Srebrnej Szkoły 2020” otrzymało: Technikum nr 1 w Zespole Szkół „Elektryk” im. Noblistów Polskich w Słupsku oraz Technikum nr 4 w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku.

Pani Prezydent wręczyła dyrektorom listy gratulacyjne oraz albumy promocyjne Miasta Słupska. Nie zabrakło także słodkiego akcentu w postaci tortu. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Niewątpliwie jest to powód do zadowolenia, że słupskie licea i technika zajmują wyróżniające miejsce wśród szkół województwa pomorskiego i kraju.

from Słupsk https://ift.tt/2Oop97L
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.