Inicjatywy lokalne 2020

Startujemy z naborem wniosków na wsparcie inicjatyw lokalnych 2020! Jak co roku na działania mieszkańców przeznaczamy 100 tysięcy złotych. Nabór wniosków trwa do wyczerpania środków lub do 16 października 2020 roku.

Inicjatywa lokalna jest narzędziem, dzięki któremu słupszczanie, we współpracy z władzami samorządowymi, mogą podjąć działania na rzecz realizacji zadań publicznych. Działania, które chcieliby podjąć mieszkańcy, nie mogą służyć realizacji celów statutowych organizacji pozarządowych, które występują w ich imieniu, natomiast pomoc ze strony tych organizacji może polegać np. na użyczeniu kont bankowych, pomocy w skompletowaniu dokumentacji, wsparciu merytorycznym przy pisaniu wniosku.

Zgodnie z zasadami inicjatywy lokalnej Miasto nie udziela mieszkańcom dotacji, jak ma to miejsce w przypadku otwartych konkursów ofert, wkład ze strony Miasta może natomiast polegać m.in. na: zakupie i przekazaniu środków rzeczowych, wsparciu organizacyjnym, merytorycznym, w kompletowaniu dokumentacji, wypożyczeniu narzędzi oraz konsultacji merytorycznej podejmowanych działań.

Działania infrastrukturalne, jakie chcieliby podjąć mieszkańcy, muszą wiązać się z wykonaniem prac na mieniu publicznym, co wiąże się z warunkiem, że „produkty” powstałe w ramach inicjatywy lokalnej pozostają własnością Miasta. Mieszkańcy w ramach inicjatywy mogą wnieść do wykonania zadania wkład pracy społecznej, świadczenia pieniężne lub rzeczowe.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się podjąć działania w ramach inicjatywy lokalnej, muszą złożyć wniosek do Prezydenta Miasta Słupska, który następnie jest opiniowany przez Zespół ds. Inicjatywy Lokalnej (2 radnych, 2 przedstawicieli organizacji pozarządowych i 2 przedstawicieli Prezydenta).

Wypełnione wnioski wraz z załącznikami należy składać w Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, ul. Niedziałkowskiego 6, w pokoju nr 6.

Ostateczną decyzję o udzieleniu wsparcia podejmuje Prezydent. Nie ustalono minimalnej ani maksymalnej wysokości udzielanego wsparcia.

Ogłoszenie wraz z załącznikami -> KLIKNIJ TUTAJ

 

from Słupsk https://ift.tt/2RRNNj1
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.