Rewaloryzacja Parku Powstańców Warszawskich

Utrzymująca się aura sprzyja postępom prac prowadzanych w miejskich parkach. Tempa nabierają prace w Parku Powstańców Warszawskich, które są istotne dla poprawy jakości życia mieszkańców. Zakres prac rewaloryzacyjnych przewiduje zachowanie istniejącego podział terenu na dwie strefy: rekreacyjną – centralną oraz ekspozycyjną, na której zmianie ulegnie nawierzchnia przed pomnikiem Bohaterów Powstania Warszawskiego oraz położona zostanie płyta do składania kwiatów, palenia świec i zniczy. W ramach rewaloryzacji, w centralnym miejscu placu zostanie wybudowana fontanna z wielobarwnym oświetleniem ledowym, zamontowane zostaną nowe elementy małej architektury; ławki parkowe, stojaki rowerowe, kosze na odpady, pojemniki na psie odchody, itp.

Rewitalizacja Parku odbywa się zgodnie z przeprowadzonym w marcu 2019 r. plebiscytem na zagospodarowanie tego terenu. W pierwotnej lokalizacji placu zabaw zamontowane zostaną elementy zabawowe dla dzieci, w tym m.in. bujaki jedno i kilkuosobowe, karuzele, huśtawki, urządzenia balansujące, rower treningowy, drążki, rodeboardy, KineticWheel, bajarka i muzyczne kwiaty. Dla młodzieży i osób dorosłych wykonany zostanie teren rekreacyjny, wyposażony w elementy siłowni plenerowej do uprawiania street workoutu. Dodatkowo, w Parku zamontowane zostanie oświetlenie, dzięki któremu zwiększy się w tym miejscu poziom bezpieczeństwa, funkcjonalność i estetyka miejsca. Zakres prowadzanych prac przewiduje również zabezpieczenie fitosanitarne drzew znajdujących się na tym terenie, a także nasadzenia roślinności, w tym kwitnących krzewów, krzewinek i roślin cebulowych.

Prowadzone aktualnie prace są komplementarne z wymianą nawierzchni chodników, która odbyła się w 2019 r. oraz przebudową pasa drogowego ulicy Szarych Szeregów, co w efekcie spowoduje, że po rewaloryzacji Park stanie się ogólnodostępnym terenem zieleni o przeznaczeniu rekreacyjno-wypoczynkowym, z którego korzystać będą mogli zarówno wszyscy mieszkańcy Słupska, turyści i osoby odwiedzające nasze miasto.

Zgodnie z harmonogramem zadania, wszystkie prace powinny zakończyć się terminie do 30 czerwca 2020 r.

Prace w Parku Powstańców Warszawskich wykonywane są w ramach projektu pn. „Łamiemy bariery, łączymy pokolenia – rewitalizacja Obszaru Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Miasta Słupska” w ramach poddziałania 8.1.2 RPO WP 2014-2020.

Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności społecznej i gospodarczej mieszkańców, a także poprawa warunków życia na obszarze Podgrodzia, Starego Miasta i Śródmieścia Słupska poprzez kompleksową rewitalizację.

from Słupsk https://ift.tt/2TyOwqO
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.