Wizyta w MARIPOLu

We wtorek Pani Krystyna Danilecka-Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska odwiedziła firmę MARIPOL (przedsiębiorstwo produkujące meble należące do międzynarodowej grupy POLIPOL).

MARIPOL to producent wysokowartościowych mebli tapicerowanych; kadra kierownicza i menedżerska od lat buduje zgrany zespół ludzi, którzy ukierunkowani są na wspólny cel i innowacyjne produkty. Silna orientacja na klienta, a także inwestycja w rozwój kompetencji pracowników jest źródłem sukcesu lokalnego podmiotu gospodarczego.

Wizyta w firmie pokazała, jak ważna jest w dzisiejszych czasach nie tylko produkcja, zysk, obszar komercyjny i Klient, ale właśnie kwestia pracowników – MARIPOL to jeden z modelowych przykładów zmiany postrzegania kwestii inwestycji w kadrę – pracownik to pierwsze źródło sukcesu firmy.

Jak opowiadał Pan Krystian Meler, kierownik MARIPOLu, tylko dzięki dbaniu o osoby pracujące w firmie, proponowaniu korzystnych programów, np. emerytalnych, umożliwianiu stałego rozwoju i awansu (przede wszystkim awanse pionowe: kierownicze stanowiska dostępne są w pierwszej kolejności osobom z firmy, które znają środowisko, ludzi, po prostu pracę w MARIPOLu), a także długotrwałe szkolenie przygotowujące do pracy pozwala na zbudowanie zasobów gwarantujących rozwój i budowanie solidnej marki.

MARIPOL nie przyjmuje biernie warunków rynku pracy, nie narzeka – jeśli potrzebuje pracowników na dany dział – zatrudnia instruktora, zapewnia możliwość długotrwałego szkolenia; nie wywiera presji – w ten sposób osoby decydujące się na pracę w firmie są zaopiekowane w szerokim tego słowa znaczeniu.

Zaczynali od 140 pracowników, dziś zatrudniają ponad 250. Dużo uwagi poświęcają też ułatwieniom dla pracowników w trakcie produkcji – ograniczaniu konieczności przenoszenia ciężkich elementów, skrócenia czasu transportu między działami na halach, zmiany stosowania np. klejów na neutralne dla człowieka i środowiska.

Wizja firmy przyjaznej pracownikom to idea tkwiąca od lat 90. u podstaw budowy całej grupy kapitałowej. Podobne podejście spotkamy w innych fabrykach POLIPOLu np. w Janikowie czy Wągrowcu.

POLIPOL to też gwarancja wysokiej jakości produktu – produktu, który jest dostosowany do potrzeb klienta, do współczesnych oczekiwań i stylu życia, ale z zachowaniem tradycyjnego podejścia dot. komfortu, wysokiego poziomu i utrzymania standardu rzemiosła.

Klient nie jest tylko beneficjentem produktów firmy – składając zamówienie może uczestniczyć w procesie projektowania – staje się twórcą i odbiorcą jednocześnie. Jest to dopełnienie kompletnej filozofii firmy, która z pełną uwagą zwraca się ku wszystkim uczestnikom i współpracownikom w codziennej pracy i rozwoju podmiotu. 

from Słupsk https://ift.tt/38dI9gm
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.