Zarząd Słupskiej Rady Seniorów II kadencji Wybrany.

14 stycznia 2020 r. członkowie Słupskiej Rady Seniorów spotkali się w ratuszu celem omówienia działalności Rady oraz dokonania wyboru Przewodniczącej/ego, Zastępcy Przewodniczącej/ego oraz Sekretarza.

Przewodniczącym Słupskiej Rady Seniorów został p. Stanisław Brzozowski, Zastepczynią Przewodniczącego p. Wanda Rolirad, a Sekretarzem p. Kamila Osińska-Zernek.

W skład Słupskiej Rady Seniorów wchodzą członkowie, którzy reprezentują środowiska osób starszych. Słupska Rada Seniorów jest organem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, który w oparciu o zasoby wiedzy, i doświadczenia środowiska osób starszych współpracuje ze słupskim samorządem w obszarze spraw lokalnych a w szczególności dotyczących osób starszych.

Działania Słupskiej Rady Seniorów oparte będą o przyjęty przez Radę plan jej pracy oraz zgłaszane  bieżące potrzeby i problemy seniorów.

Do zadań Rady należy:

 1. współpraca z władzami Miasta Słupska oraz innymi podmiotami w tym organizacjami pozarządowymi dotyczące istotnych oczekiwań i potrzeb seniorek i seniorów,

 2. przedstawianie propozycji w zakresie ustalania priorytetowych zadań w perspektywie krótko -i długoterminowej oraz inicjowanie działań na rzecz seniorek i seniorów,

 3. monitorowanie potrzeb słupskich seniorek i seniorów,

 4. wydawanie opinii i formułowanie wniosków służących rozwojowi działalności na rzecz osób starszych,

 5. konsultowanie i ustalanie priorytetów w kierunkach polityk i zadań realizowanych na rzecz osób starszych,

 6. informowanie społeczności Słupska o szczególnych kierunkach działań podejmowanych przez służby miejskie i partnerów na rzecz osób starszych,

 7. inicjowanie działań na rzecz współpracy międzypokoleniowej lokalnej społeczności, kształtowanie kreatywności i pozytywnego wizerunku osób starszych.

Członkowie Rady zadeklarowali współpracę  i aktywne działania celem poprawy jakości życia osób starszych.

Dane kontaktowe:

 • e-mail

rada.seniorzy@um.slupsk.pl

 • telefon

  59 84 88 469

fot. Beata Pawlicka
fot. Beata Pawlicka
fot. Beata Pawlicka
fot. Beata Pawlicka
fot. Beata Pawlicka

from Słupsk https://ift.tt/38d523x
via Wiadomości Słupsk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.