Dowódca Batalionu z wizytą w ratuszu

Dzisiaj w słupskim ratuszu gościliśmy Pana Radosława Sułka Dowódcę Batalionu Ochrony Bazy w Redzikowie. Była to doskonała okazja do rozmowy nt. zasad współpracy między słupskim samorządem a środowiskiem wojskowym.

Pani Krystyna Danilecka – Wojewódzka Prezydentka Miasta Słupska docenia też otwartość ze strony Pana Radosława Sułka na wszelkie wspólne działania dla/i z Miastem Słupsk. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o konieczności respektowania przez inwestorów zasad, jakie obowiązują przy realizacji inwestycji w otoczeniu bazy amerykańskiej; Dowódca Batalionu podkreślał, że obowiązujące procedury wynikają z reguł bezpieczeństwa i warunków współpracy z wojskami amerykańskimi.
Dodatkowo, poruszono kwestie związane z korzyściami płynącymi z sąsiedztwa wojsk amerykańskich dla szeroko rozumianego regionu słupskiego. Istotnym punktem rozmowy były też działania podejmowane w słupskich szkołach – spotkania z młodzieżą, dzięki dzieci i młodzież nie tylko nabywają wiedzę nt. wydarzeń lokalnych, ale też mają okazję spotkać się z przedstawicielami sił wojskowych, zapytać ich o nurtujące kwestie, poznać ludzi, którzy przebywają na misji w naszym kraju – w tym wypadku, blisko miejsca zamieszkania uczniów słupskich szkół.

Pan Radosław Sułek brał udział w misjach poza granicami kraju -w Afganistanie i w Kosowie. Doświadczony oficer, dowódca i organizator. Bardzo serdeczny, otwarty i chętny do współdziałania człowiek, dla którego ważne jest środowisko lokalne.

Dziękujemy za wizytę w ratuszu i liczymy na dalszą owocną współpracę i realizację wspólnych działań i inicjatyw.

 

from Słupsk https://ift.tt/39Sxz0a
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.