Ważny komunikat!

Szanowni Mieszkańcy,

W związku z bardzo dużą ilością mieszkańców odwiedzających w ostatnich tygodniach bieżącego roku Ratusz w celu dokonania rejestracji lub przerejestrowania pojazdów uprzejmie informujemy że w chwili obecnej nie ma możliwości obsłużenia wszystkich wnioskodawców i spraw w godzinach pracy Referatu Rejestracji Pojazdów.

Wyjaśniamy, iż automat wydający kolejno numerowane bilety do czynności związanych z rejestracją pojazdów blokowany jest aktualnie we wczesnych godzinach porannych, po przekroczeniu założonej ilości osób, których sprawy są możliwe do obsłużenia w danym dniu roboczym.

Przyczyną tak olbrzymiego zainteresowania klientów w organach rejestrujących całego kraju jest wejście w życie z dniem 1 stycznia 2020 roku przepisów znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (…), nakładających na właścicieli pojazdów kary pieniężne za nieprzerejestrowanie pojazdu lub niezgłoszenie jego zbycia w terminie 30 dni od dnia nabycia/sprowadzenia pojazdu.

W związku z powyższym informujemy, że wszelkie umowy kupna/sprzedaży, zawarte do końca bieżącego roku nie będą podlegały weryfikacji w kontekście ww. przepisów, co oznacza, że właściciele takich pojazdów nie będą karani za przekroczenie ustawowego terminu 30 dni. Dopiero pojazdy zakupione z dniem wejścia w życie ww. ustawy tj. od 1 stycznia 2020 roku będą podlegały jej rygorom.

Zwracamy się zatem do naszych mieszkańców z gorącą prośbą, aby w przypadku gdy sprawy związane z rejestracją pojazdów nie były pilne, rozważyli możliwość przyjścia do urzędu po Nowym Roku.

Zatem mając na względzie powyższą sytuację oraz świadomość ograniczonych możliwości zrealizowania wszystkich potrzeb naszych mieszkańców, prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość.

 

from Słupsk https://ift.tt/2tIhV6R
via Wiadomości Słupsk

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.